Конкурс за избор лога и слогана пројекта Променимо навике

Драги ученици, у току је конкурс за избор лога и слогана пројекта Променимо навике чији је циљ да подстакне буђење еколошке свести код ученика, као и успостављање навика које су неопходне за стварање чистије радне и животне средине. Своје слогане можете предати својим наставницама српског језика, а идејно решење за лого можете предати наставницима ликовне културе до 9.11.2018. године. Неколико најбољих радова ући ће у ужи избор, а затим ћете моћи да гласате за рад који вам се највише допада. Још информација о пројекту Променимо навике можете пронаћи на сајту нашег пројекта https://promenimonavike.weebly.com/.

Oвај школски пројекат плод је учешћа наше школе у пројекту "Школе за 21. век" у организацији British Council-a и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Списак изабраних уџбеника за I и V разред за 2018-2019.год.

Списак изабраних уџбеника налази се у прилогу.

Home Ученици Ученички парламент Правилник о раду ученичког парламента
Правилник о раду ученичког парламента

Члан 1.

Ученички парламент чине по два представника сваког одељења седмог и осмог разреда школе.

Члан 2.

Парламент се бира сваке школске године.

Члан 3.

Радом ученичког парламента руководи председник. Председник има свог потпредседника (заменика).

Члан 4.

Избор представника у парламенту врши се тајним гласањем на нивоу сваког одељења, а изабрани представници представљају кандидате за председника и потпредседника парламента.

Председник и потпредседник парламента бирају се такође тајним гласањем на нивоу парламента.

Члан 5.

Недељу дана након избора председник је дужан да закаже седницу парламента.

Члан 6.

На првој седници парламента бира се записничар и изгласава се правилник о раду школског парламента и план рада парламента за предстојећу школску годину. Правилник и план могу да се пренесу из претходне школске године, а могу на њима да се врше измене и допуне.

Члан 7.

Парламент се састаје сваке друге недеље и сам изгласава већином гласова ког дана и у колико сати.

Члан 8.

Чланови, представници парламента у обавези су да о свему на часу одељењске заједнице обавесте остале ученике и разговарају о свим питањима која би могла бити изнета пред парламент.

Члан 9.

Током расправе преставници парламента не смеју се међусобно вређати и исказивати нетрпељивост и мржњу. Представници се јављају за реч подизањем руке.

Члан 10.

Председник, потпредседник као и остали чланови парламента могу поднети оставку на своју функцију. Парламент расправља и одлучује о оставци, а такође одлучује и о искључењу појединих чланова парламента укључујући и председника, уколико не поштује правилник, ову институцију и њене чланове.