Home Ученици Ученички парламент План рада ученичког парламента

2. Конституисање Ученичког парламента

3. Избор руководства Ученичког парламента

Септембар

1. Упознавање чланова Парламента са законским оквиром деловања парламента, са правима и дужностима чланова; упознавање са нормативним актима школе (Статут; Програм рада школе); Законом о основама система (део који се односи на ученике); Правилником о понашању ученика; Пословником о раду парламента и сл.

2. Израда и усвајање Програма рада Ученичког парламента у овој школској години

Oктобар

1. Проблеми у школском животу и дискусија на тему побољшања услова школског живота и промоције учтивог понашања

2. Промовисање добрих примера из школског живота

Oктобар

1. Класификациони период (представници Парламента присуствују седницама одељењских већа)

2. Хуманитарне акције, предлози, спровођење

3. Међународни дан толеранције

4. Светски дан деце

5. Дан Конвенције о правима детета

Новембар

1. Болести зависности - Дан борбе против сиде - трибина

2. Новогодишња журка

3. Класификациони период (представници Парламента присуствују седницама одељењских већа)

Децембар

1. Прослава дана Светог Саве

Јануар

1. Избор уџбеника за школску 2015/2016. годину

2. Дан заљубљених - обележавање

Фебруар

1. Обележавање Светског дана воде

2. Класификациони период (представници Парламента присуствују седницама одељењских већа)

Март-април

1. Светски дан здравља - обележавање

2. Професионална оријентација - представљање средњих школа

Април

1. Избор Ученика Генерације

2. Другарско вече

3. Професионална оријентација – трибина

4. Класификациони период (представници Парламента присуствују седницама одељењских већа)

Мај

1. Прослава Дана школе

2. Дискусија о завршном испиту

3. Анализа рада Ученичког парламента - Извештај о раду

Јун

- Сарадња са Младим амбасадорима културе

- Чланови Парламента као вршњачки едукатори - преношење искустава у своје одељење; покретање акција на нивоу одељења

- Културно - забавни живот ученика - осмишљавање активности

- Сарадња са управом школе; понашање ученика; испуњавање обавеза ученика

- Предлози за осавремењивањ наставе

Током године

Ученички парламент ће на првој конститутивној седници изабрати своје представнике, председника и заменика председника Ученичког парламента, члана Тима за самовредновање, члана тима за ШРП и два члана који ће присуствовати седницама Школског одбора.

Координатор Ученичког парламента:

Анита Спасић