Home Вести Огледни и угледни часови Угледни час математике
Угледни час математике

Дана 11.1.2018. наставница математике Мирјана Митић одржала је угледни час у одељењу V 3 под називом Сабирање разломака неједнаких именилаца. На часу су примењени различити веб алати (платформа https://learningapps.org/, геогебра, мм презентација), модели разломака израђени 3Д штампачем, а све време је коришћен школски математички сајт https://matematikazaosnovnuskolu.wordpress.com/. Циљ часа је био да ученици усвоје ново градиво на савремен и занимљив начин и да се упознају са свим предностима оваквог вида учења. Сав материјал коришћен на часу доступан је на овој адреси, и ученици могу да га погледају пре израде домаћег задатка или када вежбају за тест.

Часу су присуствовали директор школе Роберт Џунић, психолог Драгана Бошњак, педагог школе Анита Спасић и наставница математике Марина Стојић.

Припрема за час је у прилогу.