Home Вести Најуспешнији Ђаци генерације 2016/2017 Исидора Гавриловић
2016/2017 Исидора Гавриловић

Исидора Гавриловић, ученик генерације Основне школе „Краљ Петар I“, 2016/17. године. Рођена је 08.04.2002. године у Нишу. Први разред је уписала у нашој школи школске 2009/10. године. Учитељица јој је била Невена Станишић, а разредни старешина од петог до осмог разреда Марина Стојић. Исидора је одувек своју заинтересованост и таленат за математику и природне науке успрешно показивала на такмичењима, најпре општинским и окружним, а касније и републичким. У шестом разреду је уз помоћ ментора, наставнице физике Снежане Здравковић, освојила трећу награду на Републичком такмичењу из физике. На Државном такмичењу из биологије у седмом разреду, је након припрема са насатвницом биологије Зорицом Ђурић, остварила изванредан резултат-91/100 поен. Сваке године пласирала се и остваривала одличне резултате – неко од прва три места, на финалима математичких такмичења у организацији друштва Архимедес - Дописна и Интернет математичка олимпијада и Мислиша.Више година била је један од представника наше школе на екипном Математичком турниру и доносила свом тиму важне поене. У седмом разреду се уз пуно труда, у сарадњи са наставницом математике Марином Стојић, пласирала на Републичко такмичење из математике, на коме је освојила прву награду и тиме стекла право учешћа на Српској Математичкој олимпијади. У осмом разреду, на иницијативу наставнице српског језика и књижевности Снежане Савић, учествовала је на Књижевној олимпијади и стигла до републичког нивоа тог такмичења, на коме јој је награда измакла за један поен. Осим огромног труда уложеног у припреме за такмичења, Исидора је показивала ширину у знању на редовним часовима из осталих предмета, али и интересовање за ваннаставне активноси, приредбе и организације. Поред свих успеха увек је имала времена за друштво у коме је била омиљена, колико због своје доброте и спремности да увек помогне, толико и због свог шарма и смисла за хумор.