Home Ученици Информације Peace Run у нашој школи
Peace Run у нашој школи

Сваке године трка Peace Run посећује школе у више од 100 земаља широм света. Ђаци наше школе имали су прилику да се упознају са тркачима, држе бакљу и изражавају своје сопствене наде и снове о једном складнијом свету и науче како се мир може осетити и у учионици. Свака локална заједница на свету стреми на јединствен начин ка миру и културном разумевању. Људи свих друштвених слојева држе бакљу који симболизује мир како би пожелели бољу и светлију будућност. Овај чин преношења бакље од особе до особе успоставља јединство у нашој заједничкој тежњи да понуди нашем свету нешто позитивно - заједнички, ми можемо променити свет! Након дружења у учионици, наши ученици су заједно са представницима Peace Run-а, изашли у школско двориште и заједно засадили стабло мира - Лала дрво.

"Нека пламенови бакље мира

Обасјају и пробуде

Апсолутно сваког грађанина света. "

- Шри Чинмој-

У позадини видеа чује се званична песма Peace Run-a.