Списак изабраних уџбеника за I и V разред за 2018-2019.год.

Списак изабраних уџбеника налази се у прилогу.

Home Вести Најуспешнији Ђаци генерације 2012/2013 Теодора Гавриловић
2012/2013 Теодора Гавриловић

Теодора Гавриловић била је ђак генерације школске 2012/2013. године. Рођена је 21.05.1998. године у Нишу. У први разред је уписана школске 2005/2006. код учитељице Невене Станишић. Од почетка је показивала интересовање за математику и рецитовање и кренула на такмичења за ниже разреде – општински и окружни ниво. Од петог до осмог разреда одељењски старешина јој је била Марина Миљковић. Већ постојећим интересовањима додала је историју, а у шестом одн. седмом разреду физику и хемију. У шестом разреду је учествовала на Републичком такмичењу из физике, а у седмом разреду је остварила прве велике резултате: другу награду на Републичком такмичењу из физике и прву награду на Републичком такмичењу из хемије у категорији тест и практична вежба. Захваљујући тим резултатима добила је Видовданску награду града Ниша за 2011/2012. годину. У осмом разреду опет учествује на Републичким такмичењима из физике и хемије, где из оба предмета осваја треће место и опет Видовданску награду. Теодора је у току осам година у школи била редован учесник многих ваннаставних активности: водила је бројне културне манифестације и приредбе, како у школи, тако и на градском нивоу. Била је председник Ђачког парламента у 8. разреду. Остварила је планове и уписала Гимназију „Светозар Марковић“ природно математички смер. Да су у основној школи постављени добри темељи знања потврдила је већ у првом разреду гимназије освојивши другу награду на Републичком такмичењу из математике и трећу награду на Републичком такмичењу из физике. У другом разреду је била успешна на Међународном такмичењу из математике „Кенгур без границе“ и Међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености "Дабар".