Конкурс за избор лога и слогана пројекта Променимо навике

Драги ученици, у току је конкурс за избор лога и слогана пројекта Променимо навике чији је циљ да подстакне буђење еколошке свести код ученика, као и успостављање навика које су неопходне за стварање чистије радне и животне средине. Своје слогане можете предати својим наставницама српског језика, а идејно решење за лого можете предати наставницима ликовне културе до 9.11.2018. године. Неколико најбољих радова ући ће у ужи избор, а затим ћете моћи да гласате за рад који вам се највише допада. Још информација о пројекту Променимо навике можете пронаћи на сајту нашег пројекта https://promenimonavike.weebly.com/.

Oвај школски пројекат плод је учешћа наше школе у пројекту "Школе за 21. век" у организацији British Council-a и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Списак изабраних уџбеника за I и V разред за 2018-2019.год.

Списак изабраних уџбеника налази се у прилогу.

Home О школи Историјат
Основна школа "Краљ Петар I" - Историјат

Школа је почела са радом 1933. године одлуком Министарства просвете, а у време Краљевине Југославије под називом "Краљ Петар II". Под тим именом школа ради све до 37. године када је добила назив "Огледна основна школа Краљ Петар II" у којој су радили најбољи методичари и педагози. Овај назив школа је носила све до ослобођења 1945. године. Какав је назив школа носила од ослобођења до 1948. године на основу прегледане документације није се могло установити.

1948. године школа добија назив "Основна школа број 4". Од фебруара 1952. године школа носи назив "Седма осмолетка". Имала је 24 одељења од I до VIII, са 800 ученика, а од 21.1 1953. године је решењем Савета за просвету градског народног одбора бр. 20720/52 одлучено је да се школа зове Осмогодишња школа "Зора социјализма". Од маја 1957. године. до 1959. године носи назив осмогодишња школа „Моша Пијаде“. Од 1959. до 2002. године школа носи назив Основна школа "Моша Пијаде", а од 2002. године па до данас Основна школа "Краљ Петар I".

23.4.1962. године на седници школског одбора је дата сагласност за припајање четворораздене школе из Паси Пољане овој школи, а у току постојања школе долазило је и до припајања, интеграција са Основном школом "Милка Протић" у Нишу, а у периоду од 1968. до октобра 1972.

1965/66 школске године у школи је било укпно 1911 ученика формирана 24 одељења и два комбинована  Паси Пољани. Рад се одвијао у три смене и  три школске зграде: Матичној,  школској згради у улици Гоце Делчев и  згради у Паси Пољани. 1968. године бројно стање у  Паси Пољани је:  I разред - 15; II - 13; III - 13 и IV - 20 ученика. Истрено одељење у Паси Пољани реновирано је 1988/89. године,  1991/92.  и  2006/07. године.

2001. године, донацијом Европске Уније и средствима Скупштине града Ниша извршена још једна реконструкција дотрајале и готово руиниране школске зграде а куповином раучунара и модерних наставних средстава, олакшана и осавремењена настава у сада пријатном и уредјеном амбијенту. У плану је и изградња летње учионице која ће наставу у лепим данима учинити још занимљивијом и пријатнијом. Истовремено је, одлуком Наставничког већа, враћено име Краља Петра, тако да је данас Основна школа ''Краљ Петар I'' својим активностима, успесима али и пријатним изгледом, на добром путу да поврати и чак превазидје ранији реноме.

Школске 2009/10. године почиње са радом новоизграђени објекат издвојеног одељења ОШ "Краљ Петар I" у Паси Пољани од I до VIII разреда.

Са почетком школске  2009/10. године отпопиње спровођење огледа двојезичне наставе у седмом разреду, на српком и енглеском језику у складу са одобрењем Министарства просвете број: 610-00-00124/2009-06 од 25. 02. 2009. године.

Школа је верификована решењем Министарства просвете број: 022-05-79/2009-07 од 11.12.2009. године.

колектив школске 1956/1957. године