Списак изабраних уџбеника за I и V разред за 2018-2019.год.

Списак изабраних уџбеника налази се у прилогу.

Home Ученици Слободне активности
Слободне активности

Ради јачања образовно - васпитне делатности школе, подстицања индивидуалних склоности и интересовања, садржајног и целисходног коришћења слободног времена, као и ради богаћења друштвеног живота и разоноде ученика, развијања и неговања другарства и пријатељства, школа је дужна да реализује слободне активности ученика.

Слободне активности организују се у области науке, технике, културе, уметности и спорта. Школа посебну пажњу посвећује формирању музичке и драмске групе ученика, школског листа, фолклора и спортских секција.

Слободне активности у нашој школи обухватају активности ученика које доприносе испољавању, задовољавању и даљем развоју друштвености, индивидуалних склоности, способности и интересовања ученика.

Циљ слободних активности је да у остваривању општег циља васпитања, допринесу формирању аутономне, стваралачке, радно слободне, критичке, одговорне и друштвено ангажоване личности.

Васпитно-образовни задаци слободних активности ученика су:

- Изградња правилног односа према раду и учењу, производима људског рада и формирање радних навика.

- Подстицање и развијање самоинцијативе, самосталности и стваралаштва, интелектуалне радозналости, истраживачких склоности и жеље за новим сазнањима у свим областма науке, технике, културе, уметности, спорта и друштвеног живота.в

- Оспособљавање ученика за рационалну организацију, програмирање и планирање рада слободних активности и слободног времена.в

- Подстицање разноврсних позитивних интересовања и склоности ученика и њихово професионално усмеравање.

- Развијање еколошке свести и активан однос према заштити и унапређењу животне средине.

- Развијање љубави и поштовања према човеку, неговање разумевања за проблеме својих другова, развијање племенитих осећања, пажње и бриге за млађе и за старе и немоћне особе.

- Оспособљавање ученика за испуњавање слободног времена садржајима из области науке, технике, културе, уметности, спорта – забавом, игром и разонодом.

- Развијање физички здраве, емоционално стабилне и издржљиве личности.

- У овим активностима ученици својим радом постижу додатно образовање, буде и развијају интелектуалну и истраживачку радозналост и испуњавају део слободног времена.

- За ученике од I до IV разреда слободне активности се организују као интересне активности у оквиру одељења. На почетку школске године ученици се опредељују за одређену активност према својим интересовањима и способностима.

Слободне активности се групишу у четири подручја: предметне (научно - истраживачке), културно- уметничке, техничко - информатичке, спортско - рекреативне.

У овој школској години рад секција одвијаће се током читаве школске године, тако да ће школа имати програме које треба само објединити и уобличити за облежавање значајних датума и прослава.