Конкурс за избор лога и слогана пројекта Променимо навике

Драги ученици, у току је конкурс за избор лога и слогана пројекта Променимо навике чији је циљ да подстакне буђење еколошке свести код ученика, као и успостављање навика које су неопходне за стварање чистије радне и животне средине. Своје слогане можете предати својим наставницама српског језика, а идејно решење за лого можете предати наставницима ликовне културе до 9.11.2018. године. Неколико најбољих радова ући ће у ужи избор, а затим ћете моћи да гласате за рад који вам се највише допада. Још информација о пројекту Променимо навике можете пронаћи на сајту нашег пројекта https://promenimonavike.weebly.com/.

Oвај школски пројекат плод је учешћа наше школе у пројекту "Школе за 21. век" у организацији British Council-a и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Списак изабраних уџбеника за I и V разред за 2018-2019.год.

Списак изабраних уџбеника налази се у прилогу.

2014/2015 Зорана Булајић

Зорана Булајић је ђак генерације школске 2014/2015. године. Рођена је 9.12.2000. год. у Нишу. Похађала је 1. разред код учитељице Данијеле Милијић, а у осталим разредима наставу је похађала код учитељице Снежане Живковић. Разредни старешина у петом и шестом разреду била јој је наставница немачког, Биљана Јовановић. Последња два разреда основне школе разредни старешина њеног, двојезичног одељења, била је Надежда Поповић, наставница српског језика. Марљивим радом и одговорношћу успела је да освоји бројне награде на такмичењима из историје, српског језика и књижевности и физике. Њен хоби, цртање и сликање, био је запажен на разним такмичењима. Највећи успех постигла је освојивши 2. место на Републичком такмичењу из српског језика у Тршићу. Планира да упише гимназију друштвено - језичког смера и усавршава своју склоност ка језицима.