Home Ученици Млади амбасадори Млади амбасадори
Млади амбасадори

Удружење Млади амбасадори" основано је у циљу јачања капацитета младих у Нишу кроз акције усмерене на промовисање културних и других догађаја и манифестација које утичу на побољшање имиџа града, као и лично усвршавање сваког појединца.

Амбасадори културе су репрезенти културне понуде нашег града, који сваког понедељка у оквиру акције „5 минута културе" добијају свој термин у току редовне наставе и својим вршњацима преносе најактуелнија дешавања и манифестације те недеље. Уз подршку свих културних и образовних институција у граду изабрана је прва генерација амбасадора на нивоу нишких основних и средњих школа и факултета.

Амбасадорима је омогућена константна едукација из различитих области попут: јавног наступа, евентменаџмента, пословне комуникације, маркетинга и писања пројекта, као и бесплатна посета свим културним установама у граду, како би се упознали са њиховим радом и на што квалитетнији начин презентовали културни садржај и преносили поруку својим вршњачким групама.

Период на који се Амбасадори културе бирају је годину дана, а након истека мандата они постају ментори наредној генерацији, како би им преносили своје знање и искуство.

У циљу дугорочног подизања свести о значају културе, подршку иницијативи за оснивање удружења „Млади амбасадори" дале су следеће институције: (Европски савет за културу, Еуримагес, Народно позориште Ниш, Купина Биоскоп, Луткарско позориште Ниш, Симфонијски оркестар Ниш, Музеј Ниш, Студентски културни центар, Нишки културни центар, Дечији културни центар, Ректорат Универзитета у Нишу, Актив директора основних школа Ниш, Актив директора средњих школа Ниш, Управа за образовање, спорт и омладину Ниш, Савез студената Универзитета у Нишу, Отворени клуб Ниш, Проактив Ниш, Медиа и Реформ центар Ниш)