Полагање теста

језичких способности (енглески језик) за улазак у двојезично одељење

Oбавештавамо вас да ће Основна школа Краљ Петар I” у среду 5. априла 2017.године у трајању од 18 до 19.30 часова, организовати Дан отворених врата, за представљање и промоцију средњих школа.

2013/2014 Урош Стојковић

Урош Стојковић је ђак генерације школске 2013/14. године. Рођен је 30. октобра 1999. у Нишу. У први разред ОШ "Краљ Петар I" кренуо је 2006. године код учитеља Дејана Ристића. У старијим разредима одељењске старешине су му биле Душица Манојловић и Ивана Докић. Жеља му је да упише природно-математички смер са наставом на два језика – српском и енглеском. У осмогодишњем школовању посебно се истицао такмичењима из географије и математике, док је био успешан и на такмичењима из српског, хемије и историје. Такође је био активан спортиста и члан запажене фудбалске екипе школе која је те године освојила 2. место у граду.