Тамара Пејић

Тамара Пејић рођена је  у Нишу 27.7.1970. године. Основну школу завршила је у Нишу у школи „Моша Пијаде“. Радо се сећа своје учитељице Јелене Миленковић и разредног старешине Божидарке Врбић.

Њен наставник физичке културе, Дарко Милкић, још у четвртом разреду приметио је  њену способност и укључио је у клуб стрељаштва. Од тада осваја само прва места и сакупља медаље. Најбројније су јој златне. Ову школу су такође похађале и њене сестре Александра и Оливера.

Била је вуковац и учествовала је на многим школским такмичењима. После основне школе, завршила је гимназију у Нишу. Постала је репрезентативка Југославије у стрељаштву. Била је европска, балканска и светска такмичарка са 19 освојених медаља.

Дипломирала је на Медицинском факултету у Нишу. У Београду је била тренер клуба „Ушће“. Радила је и као доктор „допинг контроле“. Живи и ради као селектор, тренер и доктор допинг контроле у Каиру.