Конкурс за избор лога и слогана пројекта Променимо навике

Драги ученици, у току је конкурс за избор лога и слогана пројекта Променимо навике чији је циљ да подстакне буђење еколошке свести код ученика, као и успостављање навика које су неопходне за стварање чистије радне и животне средине. Своје слогане можете предати својим наставницама српског језика, а идејно решење за лого можете предати наставницима ликовне културе до 9.11.2018. године. Неколико најбољих радова ући ће у ужи избор, а затим ћете моћи да гласате за рад који вам се највише допада. Још информација о пројекту Променимо навике можете пронаћи на сајту нашег пројекта https://promenimonavike.weebly.com/.

Oвај школски пројекат плод је учешћа наше школе у пројекту "Школе за 21. век" у организацији British Council-a и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Списак изабраних уџбеника за I и V разред за 2018-2019.год.

Списак изабраних уџбеника налази се у прилогу.

Home О школи Оставили су траг Слободан Антић
Слободан Антић

Слободан Антић рођен је 13. новембра 1950. године у Паси Пољани. Своје детињство провео је на Бубњу, у Улици Ђуре Јакшића, а ишао је у Основну школу „Моша Пијаде”.

Његов први учитељ Илија и учитељица Нада били су људи са којима се први пут сусрео у школи и о којима је целога живота причао са поносом, радо се сећајући школских догађаја. У петом разреду добија разредног старешину и наставника за сваки предмет понаособ и на тај начин, како каже: „улазимо у један колаж људи различиог схватања, образовања, понашања, тако да свако од њих оставља упечатљив утисак на часовима и ван њих”.

У том периоду је свако од његових другова и другарица из одељења полако почињао да се опредељује за одређене школске активности у области литерарне, математичке, књижевне, фолклорне и спортске секције. Тако је и он постао члан спортске секције захваљујући наставнику Славку Првуловићу. По речима Слободана Антића, његов рад и однос са ученицима у нашој школи утицао је на то да многа деца постану квалитетни спортисти и своје животно опредељење пронађу у бављењу атлетиком, кошарком, рукометом, боксом или фудбалом. После завршене основне школе уписао је гимназију, а уједно је наставио са тренинзима за ФК „Раднички”. Завршио је Факултет физичког образовања. Кроз школовање у поменутом фудбалском клубу, био је изабран и играо је за репрезентацију школе, града, Србије и Југославије. Његов први професионални уговор почиње 1969. године и од тада је у професионалној фудбалској каријери до 1983. године. За „Раднички” је професионално играо десет година, где је у такмичењима са другим фудбалским тимовима доживљавао и успехе и неуспехе. На међународној фудбалској сцени за Раднички је играо утакмице до полуфинала Купа УЕФА. Након тога одлази у фудбалски клуб Мишела Платинија, „Нанси”, у Француској. Његово пресељење се наставља. Вратио се у ФК „Раднички”, где је одиграо утакмице у Купу УЕФА, а потом одлази у  ФК „Олимпик” из Марсеја. У Марсеју  проводи две играчке сезоне, где се његова професионална фудбалска каријера као играча завршава 1983. године.

Радио је у већим клубовима као тренер и руководилац. Са Станимиром Јоксимовићем радио је на Вишој тренерској школи. У Фудбалски савез Југославије улази као инструктор-селектор.

Три године рада и Кувајту са фудбалерима млађих категорија омогућиле су му да упозна један сасвим други начин живота и понашања у спорту. Данас живи у Нишу, ожењен је супругом Оливером и има сина и  кћер.