Конкурс за избор лога и слогана пројекта Променимо навике

Драги ученици, у току је конкурс за избор лога и слогана пројекта Променимо навике чији је циљ да подстакне буђење еколошке свести код ученика, као и успостављање навика које су неопходне за стварање чистије радне и животне средине. Своје слогане можете предати својим наставницама српског језика, а идејно решење за лого можете предати наставницима ликовне културе до 9.11.2018. године. Неколико најбољих радова ући ће у ужи избор, а затим ћете моћи да гласате за рад који вам се највише допада. Још информација о пројекту Променимо навике можете пронаћи на сајту нашег пројекта https://promenimonavike.weebly.com/.

Oвај школски пројекат плод је учешћа наше школе у пројекту "Школе за 21. век" у организацији British Council-a и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Списак изабраних уџбеника за I и V разред за 2018-2019.год.

Списак изабраних уџбеника налази се у прилогу.

2011/2012 Јелена Ђокић

Ђокић Јелена је ђак генерације школске 2011/2012. године. Рођена 18.8.1997. године у Нишу. У први разред ОШ "Краљ Петар I" кренула је 2004/05. године код учитељице Миросинке Вујичић. У старијим разредима одељењске старешине су јој биле Ивана Миловановић, Ивана Кордић и Моника Мировић. У седмом и осмом разреду била је у двојезичном одељењу. Школске 2012/13. године уписала је гимназију "Светозар Марковић", друштвено - језички смер. У осмогодишњем школовању посебно се истицала такмичењима из српског језика, биологије и француског језика. Учествовала је на међународном фестивалу француског позоришта. Такође је била активан спортиста и члан запажене одбојкашке екипе школе.