Конкурс за избор лога и слогана пројекта Променимо навике

Драги ученици, у току је конкурс за избор лога и слогана пројекта Променимо навике чији је циљ да подстакне буђење еколошке свести код ученика, као и успостављање навика које су неопходне за стварање чистије радне и животне средине. Своје слогане можете предати својим наставницама српског језика, а идејно решење за лого можете предати наставницима ликовне културе до 9.11.2018. године. Неколико најбољих радова ући ће у ужи избор, а затим ћете моћи да гласате за рад који вам се највише допада. Још информација о пројекту Променимо навике можете пронаћи на сајту нашег пројекта https://promenimonavike.weebly.com/.

Oвај школски пројекат плод је учешћа наше школе у пројекту "Школе за 21. век" у организацији British Council-a и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Списак изабраних уџбеника за I и V разред за 2018-2019.год.

Списак изабраних уџбеника налази се у прилогу.

Home Вести Најуспешнији Ђаци генерације 2010/2011 Јован Ромић и Александра Антић
2010/2011 Јован Ромић и Александра Антић

Школска 2010/2011. изнедрила је два ђака генерације:

Антић Александру и Ромић Јованa

Александра Антић рођена је 1996. године. Прве четири године школовања провела је у одељењу учитељице Гордане Ђорђевић. Разредни старешина била је прво Кристина Митић, а потом, у осмом разреду, Моника Мировић. Учествовала је на бројним такмичењима из српског језика и математике. Постиже запажене резултате на општинским, окружним и републичким такмичењима. Учествује на такмичењима рецитатора и бива активна у драмским секцијама на нивоу школе. Од трећег разреда похађала је наставу за надарене математичаре при удружењу Друштва математичара Србије. Активно се бавила спортским плесом, где је постигла запажене резултате на државном нивоу.

Јован Ромић рођен је у Београду 1996. године, али, након повратка у родни град своје мајке, школске 2003/2004. године уписује први резред у нашој школи. Учитељица му је била Мирослава Цветановић и он већ у том периду развија свој такмичарски дух и стиче прва искуства на такмичењима. У четвртом разреду постао је члан школског оркестра, са којим је постигао запажене резултате у Србији.

У петом и шестом разреду разредни старешина му је била Биљана Јовановић, наставница немачког језика.

Одлично познавање енглеског језика омогућило је Јовану да у седмом разреду постане део огледног двојезичног одељења, у коме његове способности и амбиције добијају нове и веће шансе. Разредни старешина у том периоду (у седмом и осмом разреду) била му је наставница српског језика Надежда Поповић.

Током VI, VII и VIII разреда Јован је низао успехе на такмичењима из српског и енглеског језика, биологије и физике. Ти успеси, изузетна радна дисциплина, одличне оцене, као и однос са наставницима, допринели су томе да на крају својих основношколских дана, у школској 2010/2011. години, буде проглашен ђаком генерације. То сматра својим највећим успехом до сада.

Јован је наставио школовање у енглеском делу елитног двојезичног одељења  гимназије „Светозар Марковић“ у Нишу и даље као један од најбољих ученика.

Такмичарски дух и здрава амбиција и даље су део Јовановог карактера, па резултати не изостају. Каже да то, између осталог, дугује и каратеу – спорту који га је научио да цени ред, рад и дисциплину и препозна праве вредности.

Јован Ромић своју будућност види у послу пилота, па своје знање, вољу и снагу сада усмерава ка том циљу. (Држимо му палчеве и не сумњамо у њега!)