Home Вести Најуспешнији Ђаци генерације 2008/2009 Марко Стојановић
2008/2009 Марко Стојановић

Марко Стојановић рођен је 1.3.1994. године. У први разред кренуо је у одељење учитељице Снежане Ђорђевић, а његов разредни старешина у старијим разредима била је Марина Стојић, наставница математике. Представљао је школу на такмичњима различитог нивоа из математике, српског и енглеског језика. Најбоље резултате постигао је на такмичењима из српског језика (друго место на Републичком такмичењу). Био је члан школског оркестра, у коме је, такође, остварио запажене резултате на такмичењима, али и члан француског позоришта. Проглашен је ђаком генерације школске 2008/2009. године.

Тренутно је ученик завршне године гимназије "Светозар Марковић". Члан је гимназијске глумачке трупе која глуми на француском језику и осваја бројне награде на домаћим и иностраним фестивалима. Планира да упише студије Медицине у Нишу.