Полагање теста

језичких способности (енглески језик) за улазак у двојезично одељење

Oбавештавамо вас да ће Основна школа Краљ Петар I” у среду 5. априла 2017.године у трајању од 18 до 19.30 часова, организовати Дан отворених врата, за представљање и промоцију средњих школа.

Home Вести Најуспешнији Ђаци генерације 2002/2003 Ана Јовановић и Анђелка Николић
2002/2003 Ана Јовановић и Анђелка Николић

Школске 2002/2003. године титулу ђака генерације понеле су две ученице:

Ана Јовановић и Анђелка Николић.

Ана Јовановић рођена је 25.3.1988.год. У основну школу кренула 1995. године, у одељење учитеља Раденковић Градимира. "Како ће ми учитељица бити мушкарац?", врзмало се у глави овог првачета. Убрзо се показало да је он баш онај прави. Регистровао је њен таленат за математику и пријавио је у Школу младих математичара. Учитеља је касније, сасвим природно, заменио разредни старешина Миливоје Милетић, строги наставник биологије, кога је његово одељење увек умело да смекша. Љубав према математици наставила је да негује и у старијим разредима, уз помоћ и подршку наставнице математике Марине Стојановић, док јој је наставница Славица Јевтић открила још једну  љубав – љубав према српском језику.

Иако је била вишеструки Републички такмичар из математике, Ана Јовановић, након завршене гимназије  "Светозар Марковић" уписује Српски језик и књижевност на Филозофском факултету у Нишу. Тренутно је на Мастеру филологије, одсек за српску и компаративну књижевност и радује се раду са децом у скорој будућности.

Анђелка Николић, рођена је 3.11.1988.год. Прва четири разреда завршила је у истуреном одељењу у Паси Пољани код учитељице Живане Манојловић. Памти и разредну Марину Радисављевић која се трудила да им помогне око школских обавеза.

Вредан и марљив ђак посебно је уживала на часовима француског језика код наставнице Наташе Игњатовић. У осмом разреду заузима друго место на општинском такмичењу из француског језика. Гимназију "Светозар Марковић" завршава као носилац дипломе Вук Караџић. Данас је успешан студент Филозофског Факултета у Нишу, одсек Српски језик и књижевност.