Акција

ЛИМЕНКЕ САКУПЉАЈ,  ОКОЛИНУ САЧУВАЈ

Основна школа „Краљ Петар I“ у Нишу прикључила се еколошкој акцији сакупљања лименки коју спроводи recan Fond за повраћај и рециклажу лименки.

Приступањем овој акцији школа је добила образовни материјал: брошуре, летке, постере и образовни филм. Поред овог материјала добили смо сакупљачке кутије и џакове за одлагање лименки.

Да би смо анимирали ученике од I-IV разреда,искористили смо брошуру коју смо добили од recan-а и направили ПП-презентацију. Ову презентацију смо приказали ученицима као игроказ да би смо им што боље објаснили појмове везане за рециклажу лименки, јер је циљ ове акције да промовише свест о значају  заштите животне средине и свест о потреби рециклаже лименки.

У реализацији ове активности учествовали су ученици VIII разреда: Јелена Ђ., Јелена С., Михајло Л., Вељко В. и Анђела В. као сниматељ.

Ученици су са пажњом пратили излагања својих другова и другарица и активно учествовали у решавању укрштеница које смо им припремили.

Како је протекло приказивање презентације можете видети овде.

На линку "Хајде с нама" можете видети снимак и ПП-презентацију коју смо користили у овој активности.

Хајде с нама