Општи подаци о пројекту
Назив„ Пишем ти писмо“
Врста/карактерМеђународни пројекат
ТрајањеШест месеци
Кратак описПројекат има за циљ да унапреди језичке вештине и социјалне компетенције ученика кроз дописивање на немачком језику. Ученици ће се дописивати искључиво путем писама, без употребе социјалних мрежа. У пројекту учествују три школе из Ниша, Нишке Бање и Берана (Црна Гора)
Општи циљевиРазвијање вештина писане комуникације Унапређење језичких вештина Културна размена
Специфични циљеви и задациАктивностиВременски период
  Припрема за реализацију и прва недеља рада Одабир ученика за учешће у пројекту Упознавање ученика са планом рада у току 6 месеци  Од 2. 9. 2024. до 6. 9. 2024.
  Први део  Размена првих писамаСептембар и Октобар
Други деоПотенцијална међусобна посета    Новембар
Трећи деоРазмена писама Новогодишње разгледнице Меет састанак  Децембар Јануар
Четврти деоПотенцијална међусобна посетаФебруар
Завршни деоДелимо наше утиске са другим школама учесницимаМарт

ГрупеУченици осмог разреда
Резултати и исходиСарадња наставника Сарадња међу ученицима Презентација на сајту школе и чланак у школским новинама Панои у ходнику школе
ОдрживостОдрживост пројекта је извесна јер деца имају прилику да упознају нове пријатеље с којима могу остати у контакту и након школе. Такође, пројекат се може наставити и проширити и на друге школе.
Учесници из школеАна Милинковић, наставница Немачког језика